Викладачі Кафедри

 

Калініченко Всеволод Олександрович

Народився 2 жовтня 1959 року в м. Кривий Ріг в родині службовця.  У 1978 р. після закінчення середньої школи вступив на гірничий факультет Криворізького гірничорудного інституту за спеціальністю «Підземна розробка родовищ корисних копалин», який закінчив із відзнакою в 1983 р. На старших курсах брав активну участь у науковій роботі в галузевій лабораторії систем розробки. Результати науково-дослідної роботи були використані при розробці основної частини дипломного проекту. Після закінчення КГРІ В. О. Калініченка, як відмінника навчання та здібного до творчої діяльності молодого спеціаліста залишили на кафедрі підземної розробки родовищ корисних копалин для майбутньої науково-педагогічної роботи.

Він починав свою наукову діяльність під керівництвом лауреата державної премії УРСР П.Д.Петренка. У 1991 р. Всеволод Олександрович успішно захистив кандидатську дисертацію. У 1993−1998 р.р. обіймав посаду заступника декана факультету підземної розробки. Закінчив вищу гірничу школу Парижа та пройшов стажування в гірничо-геологічному інституті м. Леобена (Австрія), працював декілька років професором-консультантом у гірничо-геологічному інституті м. Бокке (Західна Африка), де паралельно активно займався науковою діяльністю. Після повернення до Криворізького технічного університету у 2008 р. захистив докторську дисертацію. У 2016 р. обраний дійсним членом Академії гірничих наук України. У 2012-2013 р.р. працював деканом гірничого факультету.

Основним напрямом наукових досліджень є продовження школи теорії випуску руди, заснованої академіком Г. М. Малаховим. У теперішній час Всеволод Олександрович бере активну участь у наукових дослідженнях з держбюджетної тематики як головний науковий співробітник. Займається налагодженням наукових зв’язків з ПАТ «Кривбасзалізрудком», направлених на вирішення проблем подальшої розробки родовищ багатих залізних руд на великих глибинах із застосуванням самохідної гірничої техніки.

В. О. Калініченко активно займається підготовкою аспірантів.

За період наукової діяльності В. О. Калініченко надрукував близько 200 наукових праць, зокрема 8 монографій, 6 підручників, отримав 12 авторських свідоцтв і патентів на винахід. Активно бере участь у роботі міжнародних наукових конференцій і гірничих форумів, користується повагою провідних фахівців гірничого профілю.

У 2017 році за вагомий внесок у підготовку гірничих інженерів для гірничодобувних підприємств Кривбасу та розробку нових технологій при підземному видобутку залізних руд нагороджений почесною грамотою міськвиконкому.


Письменний Сергій Васильович

Народився 5 травня 1976 р. у м. Кривий Ріг. У період з 1994 по 2000 рік навчався у Криворізькому технічному університеті, отримав дипломи спеціаліста і магістра з відзнакою.

Після закінчення технічного університету вступив до аспірантури, яку завершив в 2003 році і перейшов на викладацьку роботу. У 2005 році захистив кандидатську дисертацію на тему: "Удосконалення технології підземної розробки крутоспадних родовищ в умовах відкрито-підземної відробки". З 2006 року працює доцентом кафедри підземної розробки родовищ корисних копалин. У період 2011-2014 р.р. навчався в докторантурі, де виконував наукові дослідження на тему "Наукові основи комплексної розробки складно-структурних рудних покладів Криворізького залізорудного басейну".

У теперішній час читає лекції з дисциплін: "Розкриття, підготовка та відкрито-підземна розробка родовищ", "Управління станом масиву", "Комплексне використання мінеральних ресурсів", "Проектування підземних гірничих робіт", "Освоєння сучасних програмних комплексів для графічного зображення об'єктів" студентам, магістрам та аспірантам "Гірничо-металургійного факультету".

Поряд з викладацькою роботою на кафедрі, займається суспільною роботою: був експертом Міністерства освіти і науки України з акредитації учбових закладів гірничого профілю ІІІ та IV рівнем акредитації. Плідно працює зі студентами. За результатами цих досліджень студенти приймають участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді та конкурсах студентських робіт, на яких займають призові місця.

Письменний С.В. є членом та секретарем Вченої ради гірничо-металургійного факультету, приймав участь у розробці освітньо-наукової програми доктора філософії з галузі знань 18 «Виробництво та технології», спеціальності 184 "Гірництво".

Приймає активну участь у виконанні держбюджетної та госпдоговірної тематики в якості провідного виконавця. Наукова діяльність Письменного С.В. спрямована на вирішення науково-технічних проблем видобутку корисних копалин: підвищення ефективності технології видобутку залізорудних родовищ комбінованим відкрито-підземним способом; комплексна розробка супутніх мінеральних корисних копалин в умовах діючих гірничо-добувних підприємств з підземним способом видобутку багатих залізних руд; наукове обґрунтування технології відробки складно-структурних рудних покладів Кривбасу.

С.В.Письменний – стипендіат Кабінету Міністрів України для молодих вчених, нагороджений Грамотою виконкому Криворізької міської ради за вагомий особистий внесок у справу навчання й виховання зростаючого покоління та з нагоди Дня працівників освіти (Рішення виконкому міської ради № 305 від 17.09.2014 р.).

Усього ним опубліковано понад 100 наукових праць, у тому числі 4 монографії, отримано 4 патенти на винаходи, 22 наукові праці у іноземних виданнях та виданнях України, які включені до міжнародних наукометричних баз.


Федько Михайло Борисович

Народився у 1960 р. в м. Кривий Ріг. Після закінчення школи рік  пропрацював лаборантом в НДГРІ. В 1978-1983 р.р. навчався в КГРІ за спеціальністю «Підземна розробка родовищ корисних копалин». Закінчивши з відзнакою інститут з 1983 по 1993р. працював науковим співробітником Проблемної лабораторії фізико-технічних проблем розробки рудних родовищ нашого університету. З 1993 по 1996 р. навчався в аспірантурі.  У  1996 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Удосконалення технології відпрацювання паралельно-зближених покладів», в якій він опрацював нові способи відробки багатих руд в умовах шахт Кривбасу. На кафедрі ПРРКК працює з початку 1997 р. Паралельно з цим з 1997 по 2005 р. працював в Академії гірничих наук України, де займався проблемами техніки та технології переробки залізорудної сировини, зокрема її сухим магнітним збагаченням. З 2001 по 2005 р. був Головним вченим секретарем АГН України, з 2002 р. є її член-кореспондентом. З 2004 по 2007 р. навчався у докторантурі.  З кінця лютого 2022 р. виконує обов’язки завідувача кафедри. Базові дисципліни, які він викладає: «Технологія підземної розробки родовищ корисних копалин», «Розробка  родовищ корисних копалин», «Нові технології підземної розробки родовищ корисних копалин».

Основними напрямками наукових досліджень є: удосконалення способів відбійки міцних руд та технології відпрацювання покладів залізних та уранових руд. Він є автором та співавтором понад 100 наукових робіт, з яких більше 50 статей та два з половиною десятки авторських свідоцтв і патентів на винаходи та корисні моделі.


Кушнерьов Іван Петрович

Народився в 1949 р. у     с. Злинка Маловисківського району Кіровоградської області. Трудовий шлях почав в кар’єроуправлінні тресту «Дніпронерудпром». У 1972 році закінчив з відзнакою гірничий факультет Криворізького гірничорудного інституту. В 1972-1974 р.р. проходив військову службу на посаді заступника командира роти. Незважаючи на суворі армійські умови служби, Іван Петрович згадує цей час з відомою часткою романтичної ностальгії.

Після повернення в Кривий Ріг слідував період інтенсивного і цілеспрямованого навчання в аспірантурі КГРІ. Є одним з небагатьох фахівців кафедри ПРРКК, які досліджували питання удосконалення технології відпрацювання пластових родовищ. Результати його геомеханічних досліджень стійкості конструктивних елементів виймальних одиниць реалізовані в ряді інструктивних рекомендацій для умов шахт Молдавії, Донбасу, підприємств Одеської та Херсонської областей. У 1982 р. він успішно захистив кандидатську дисертацію на тему «Дослідження впливу реологічних властивостей вапняків на стійкість покрівлі камер та ціликів». Виконує дослідження та розробку сучасних високоефективних схем відпрацювання покладів на глибоких горизонтах. Має 146 наукових праць, серед яких 26 патент та авторські свідоцтва. З травня 2019 року – декан гірничого факультету.

 Приділяє      велику увагу вдосконаленню навчального процесу. Базовими дисциплінами, які читає студентам очної та заочної форм навчання, є «Розробка пластових родовищ», «Раціональне використання та охорона надр», «Підземні гірничі роботи».

Заступник відповідального за пункт зовнішнього незалежного оцінювання знань на базі гірничо-металургійного факультету Криворізького національного університету. Відповідальний секретар галузевої комісії Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з гірництва КНУ.


Шепель Олександр Леонідович

1986 року народження. В 2008 році закінчив Криворізький технічний університет за спеціальністю «Розробка родовищ корисних копалин», присвоєно кваліфікацію магістр з гірництва, отримав диплом з відзнакою. У 2008 році вступив до аспірантури Криворізького технічного університету за напрямом наукової спеціальності 05.15.02 «Підземна розробка родовищ корисних копалин» при кафедрі ПРРКК.  

В 2014 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Удосконалення технології відробки запасів руди, контактуючих з лежачим боком крутоспадних покладів». Після захисту дисертації працював асистентом, а наразі займає посаду доцента кафедри ПРРКК. Основним напрямом наукової діяльності є удосконалення технології відробки покладів з метою покращення показників видобутку руди. 

За результатами виконаних досліджень опубліковано 21 праця у наукових фахових виданнях України, у тому числі 5 видань, які включено до міжнародної наукометричної бази Scopus, та 1 монографія. Тези докладів у матеріалах міжнародних науково-технічних конференцій. Результати розробок захищені 1 патентом України.


Грищенко Михайло Анатолійович

Народився 14 лютого 1991 р. у м. Кривий Ріг. Після закінчення школи в 2008 вступив на гірничий факультет КТУ, який з відзнакою закінчив за спеціальністю «Підземна розробка родовищ корисних копалин». З 2013 року працював на гірничому підприємстві «Суха Балка» на посаді гірничого майстра. Після придбання теоретичного досвіду в стінах університету і набравшись практичного досвіду безпосередньо на шахті з 2015 р. працює на кафедрі ПРРКК. Працьовитість, виваженість у прийнятті рішень, цілеспрямованість, працьовитість - відмінні риси характеру. 

На даний момент працює на посаді асистента, з 2016 року навчається в аспірантурі. Бере активну участь в житті гірничого факультету.

Веде лабораторні та практичні роботи з дисциплін: «Процеси підземних гірничих робіт», «Технологія очисної виїмки», «Руйнування гірських порід».


Ковбик Костянтин Михайлович 

Народився 9 січня 1993 р. у місті Кривий Ріг. Навчався у Криворізькій загальноосвітній школі № 115. Має нагороди за досягнення в інформатиці.

Поступив до Криворізького технічного університету на спеціальність «Підземна розробка родовищ корисних копалин». Під час навчання був переможцем «Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт» в секції «Підземна розробка родовищ корисних копалин», за що був нагороджений відзнакою від міського голови. Захистив магістерську роботу, і отримав диплом «Магістр з гірництва» з відзнакою.

З 2015 року працює на кафедрі «Підземна розробка родовищ корисних копалин» асистентом, з 2016 року навчається в аспірантурі. Веде лабораторні та практичні роботи з дисципліни «Розкриття родовищ та відкрито-підземна розробка корисних копалин».

Лінник Ольга Федорівна

Посада: старший лаборант.

Працює на кафедрі з 2008 року